Květen 2007

Hlavní sezona začíná - Insekticidy

11. května 2007 v 20:14 | Edita |  Zdraví koček
Naštěstí dnes existují vysoce úcinné insekticidy, jejichž toxické úcinky by měly být omezeny jen na paraziti. Tento inticid důkladně naneseme na koberec a na oblíbená místa kočky. Zacházení s ním je většinou velmi jednoduché - některé prostředky se např. nanášejí mlžením. Problém je však v tom, že mnohé z těchto produktů usmrcují pouze dospělé blechy, zatímco larvám naškodí. Tím se blech nezbavíme! Při výběru insekticidu proto dbejme v každém případě na to, aby působil jak proti dospělým blechám, tak i proti larvám a kuklám.
Někdy vyžadují ošetření i místa blešího kousnutí: ta bychom měli dezinfikovat a ošetřit preparáty, které zmírňují svědění a brání zánětům. Takové preparáty nám může doporučit každý veterinář. Často pomůže i ošetření antihistaminiky (prostředky proti alergiím).Diplom za 31. bleskovku

11. května 2007 v 20:13 | Edita |  Diplomy
Diplom pro Mindë a Sudamon

31. bleskovka - konec

6. května 2007 v 11:16 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):

Hlavní sezona začíná - Válku blechám!

6. května 2007 v 11:14 | Edita |  Zdraví koček
Prvním krokem při ošetření je důkladné rozčesání srsti. Blechy a vajíčka uvolníme ze srsti jemnými zuby speciálního hřebenu. Poté můžeme na srst nanést lékařem doporučené preparáty, které navíc skoncují se zbývajícími blechami. Některé produkty se nanášejí na kůži jen bodově (postup spot - on).
Jelikož však lze počítat s tím, že se v srsti hostitele nachází jen asi jedno procento bleší populace, musíme do ,,odblešovací akce" zahrnout i celé prostředí kočky: Ú tulný kočičí košík patří k oblíbeným místečkům čtvernožce. Na flaušových vláknech a měkkých látkách se s oblibou uchycují paraziti. Tam mohou v klidu prodělat několik vývojových stádií a pohodlně se pak přestěhovat na svého hostitele, který pravidelně navštěvuje svůj pelíšek. Jelikož se jich lze zbavit jedině při pravidelném praní látkových potahů, měli bychom při koupi nových pelíšků a doupat dbát na to, aby se daly i prát - nebo aspoň jejich vnitřek. Čím vyšší je teplota při praní, tím lépe!
Pokud skutečně najdeme viditelné larvy nebo ektoparazity, můžeme použít sprej, který brání jejich vývoji a jehož úcinek trvá až čtyři měsíce. Jiné produkty zase proti rozmnožovací schopnosti blech a tím i proti šírení bleší populace.Od 7.5. do 13.5.

6. května 2007 v 11:13 | Edita |  Kočičí jména
7.5. Adélka

8.5. Edison

9.5. Colette

10.5. Rebeka

11.5. Fido

12.5. Angela

13.5. Guliver

Hlavní sezona záčíná - Alergické reakce

5. května 2007 v 23:41 | Edita |  Zdraví koček
To však ještě není všechno: mnoho domácích zvířat navíc trpí alergií na bleší kousnutí. To je reakce na bleší sliny, která způsobuje záněty kůže (dermatitidy). K nejnáchylnějším oblastem těla patří krk, břicho, hřbet a kořen ocasu. K zánětům se přidržuje i zarudnutí ,tvorba stroupků, velkoplošné vypadávání chloupků a svědění. Jelikož je kůže v důsledku alergie silně podrážděná, dochází navíc často k tzv. sekundárním infekcím jako plísňovému onemocnění a podobně.
Jediným preventivním opatřením proti alergii na bleší kousnutí je úcinný boj proti blechám a hygiena.
K prevenci proti parazitům patří totiž i péče o srst. Pravidelné kartáčování a česání snižuje pravděpodobnost napadení ektoparazity. Tito cizopasníci totiž mají rádi neošetřenou nebo zplesnělou srst.Hlavní sezona záčíná

5. května 2007 v 8:34 | Edita |  Zdraví koček
Je to jaro a s ním i zlá předtuch každoroč záplavy parazitů. Klíšťata a blechy totiž prožívají konjunkturu, když nás hřeje sluneč paprsky lákají ven do přírody. Zde se dovíte, kde mohou kočky nachytat tyto nepříjemné ,,upíry" a co proti nim můžeme dělat. Využijte šanci na léto bez parazitů, snažte se včas poznat nebezpečí a bojovat proti němu.
Kočky, které trpí na parazity, jsou neklidné a nápadně často se škrábou. I ohryzování a intenzivní olizování srsti, slepená místa v srsti a vypadávání chlupů může nasvědčovat přítomnosti ektoparazitů. V pokročilém stádiu se někdy vyskytují dokonce ekzémy a vřídky. Silné napadení blechami lze vlastně zjistit poměrně snadno, protože blechy zpravidla sají více krve, než dokážou samy udržet v těle. Přebytečnou krev hned zase vylučují: ta se sráží a tvoří malé vřídkovité stroupky, které jsou na srsti zřetelně vidět. I drobné červené otoky a časté svědě mohou být známkou napadení blechami. Svědě může ostatně přetrvávat nějakou dobu i po úspešném odstraně blech. Silné napadení blechami zřídka za následek mokvavé ekzémy, úbytek na váze a nebezpeč šokové stavy .A jak k němu dochází? Především tělesný kontakt s infikovanými kočičími kolegy může mít za následek napadení parazity. Kontakt s jinými zvířaty totiž umožňuje blechám, roztočům a jinému hmyzu, aby změnil hostitele.Burmilla

4. května 2007 v 19:51 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Patří do skupiny krátkosrstých koček. Jde o elegantní, cizokrajnou kočku střední velikosti. Je to uměle vytvořené plemeno, které vzniklo v kolébce chovatelství ve Velké Británii. V roce 1981 došlo v Londýně k náhodnému křížení perské činčily s barmskou kočkou. Šlechtení nového plemene trvalo celých patnáct let a trvá vlastně dodnes. Anglická GCCF burmilu uznala sice již v roce 1989, konzervativní FIFe až na generální zasedání, které se konalo v Praze v roce 1994.
Burmila získala po svých barmských předcích krátkou srst a stavbu těla, po perských činčilách efektní zbarvení srsti, rámování očních ček a nosního zrcátka. I povaha je skvě. Je to kočka společenská, přátelská a druž, není tak tvrdohlavá jako barmská kočka a je jistě čilejší a odvážnější než činčila. Chov tohoto plemene je u nás sice málo rozšířený, ale kvalitní.Diplom za 30. bleskovku

4. května 2007 v 19:51 | Edita |  Diplomy
Diplom pro Moniku, Thomku, Veroniku, Katku, Fabianka, Mindü Minastierel a Piskootkovi.
Archiv: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011