Červen 2007

Terminátor - Kdo má větší výdrž?

30. června 2007 v 10:55 | Edita |  Zajímavosti
Řádí kočka hned brzy po ránu v ložnici nebo vesele skáče po posteli, zatímco vy ještě chcete spát? K rannímu repertoáru vynalézavého pokojového tygra patří i cílené pokusy o probuzení jako mňoukání, škrábaní nebo shazování předmětů. Pak je možné jedno: ignorovat, přetáhnout si peřinu přes hlavu a vsát skutečně až tehdy, když to kočka vzdá. Ať bychom v této situaci udělali cokoli, měla by kočka pocit, že potvrzujeme její jednání. Pokud se nevzdá ani po delší době, pomůže jedině zamykání do jiné místnosti. I člověk konec koncům potřebuje spánek ,a to musí kočka akceptovat. Jestliže pak začne škrábat na dveře ložnice, můžeme tam přechodně umístit levné dveře, dokud se kočka nevzdá nebo nepochopí svou lekci (občas necháme dveře otevřené, abychom otestovali ranní reakce).

Terminátor - Pomoc-krade

29. června 2007 v 20:44 | Edita |  Zajímavosti
Dotěrné žebrání si panička a páníček většinou způsobili sami. Sladkým malým koťátkům člověk rád občas dá od stolu kousek salámu nebo sýra... A když pak koťata - bohužel vždycky příliš rychle - vyrostou, mají se najednou chovat slušně a přestat žebrat u stolu? Tady se opravdu nesmíme divit, že kočka nechápe, proč jsou jí najednou tyto pamlsky odepírány. Z koček žebrajících u stolu se často vyvinou - a kdo by se mohl divit? Šikovní zloději, před nimiž si není jisté nic na kuchyňské lince. Někdy však dostaneme takového ,,žebráka" z druhé ruky. Tady je nutná bezpodmínečná důslednost nového majitele. Je třeba přísně dodržovat pevné doby krmení. Žebrání u stolu ráznými hlasitými slovy zakážeme.
Pokud jsme si přinesli domů darebáka, který v nepozorované chvíli šikovně ukradne cokoli, co je k jídlu, pomůže jen důsledné uklízení. Proti kradoucím kočkám většinou natrvalo nepomohou ani osvědčené prostředky jako vodní pistole, ostré koření a podobně, zloději se vždycky znovu vracejí ke svému zlozvyku. Obzvlášť chytří kandidáti se dokonce pozorováním naučí jak otevřít dveře lednice nebo spíže. Tady většinou jako poslední prostředek pomohou dětské pojistky na dveře a skříně, které jsou k dostání v odborných obchodech.

Diplom za 38. bleskovku

29. června 2007 v 20:43 | Edita |  Diplomy
Diplom pro devět lidí.

38. bleskovka - konec

24. června 2007 v 11:23 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):

Terminátor - Čistící prostředky nesmějí obsahovat amoniak

24. června 2007 v 11:21 | Edita |  Nebezpečí pro kočky
Pokud kočka najednou začne močit po bytě, může to mýt různé příčiny. V každém případě by měl veterinář zjistit, jestli se nejedná o organickou příčinu jako slabý močový měch nebo ledvinovou nemoc. Jestliže je však vaše kočka zcela zdravá, je to jednoznačně protestní močení.
Možná se rodina přestěhovala nebo se narodilo miminko. Nejrůznější změny v prostředí mohou být příčinou toho, že má kočka v poslední době pocit, že je pod tlakem. Proto si chce vlastním pachem dodat pocit bezpečí. Teď ve většině případů pomůže častěji hlazení a mazlení,a kočka se bude zase cítit dobře. Pomočená místa je třeba vyčistit čistícím prostředkem bez obsahu amoniaku. Pach amoniaku by totiž kočku motivoval k opětovnému močení. Jelikož si kočky neznečistí místo, kde se krmí, můžeme na znečistěná místa na nějakou dobu přemístit její misky.
Většinou nečistotných koček odradí plastové folie, alobal nebo postřik postižených míst speciálním sprejem nebo citrónovou vůní. Právě v případě nečistotnosti je však nutný zásah odborníka (psychologa zvířat).

Od 25.6. do 1.7.

24. června 2007 v 11:20 | Edita |  Kočičí jména
25.6. Márinka

26.6. Dorothea

27.6. Panda

28.6. Sindibán

29.6. Claudie

30.6. Angie

1.6. Justýna

Terminátor - Pomoci může vodní pistole

23. června 2007 v 20:27 | Edita |  Zajímavosti
Pokud se kočka nenechá ani bohatou nabídkou jiných příležitostí ke škrábání odradit od pohovky, může pomoci vodní pistole. Často stačí již jedno cílené stříknutí ve správné chvíli. Přitom by ovšem kočka neměla vidět, kdo na ni stříká. Přeloženo do lidské řeči bychom mohli říct, že kočka si pak myslí: pohovka se brání proti škrábání.

Terminátor - Kočičí strom - alternativní pohovka

23. června 2007 v 9:39 | Edita |  Zajímavosti
Venku si kočka může značkovat revír na kmenech stromů, plotech a dřevěných trámech. V bytě k tomu často musí posloužit pohovka, křeslo a tapety. Kočka je často používá i k obrušování drápků. V takovém případě je třeba jí bezpodmínečně nabídnout jinou alternativu: kočičí strom nebo kočičí rohož upevněnou na stěnu. K kokosové rohožky na podlaze, které se někdy používají, kočky nemají příliš v oblibě ,protože neleží pevně na místě, ale kloužou sem a tam. Čím jo kočičí strom rozvětvenější a větší, tím lépe. Pak se na něm může pokojový tygr pořádně vyřádit. Kočičí strom by však neměl byt v žádném případě vyroben za stejného nebo podobného materiálu jako koberec nebo pohovka. Pak by zvíře nedokázalo rozlišit, kde škrábat smí a kde je to zakázáno. I pokud měl někdo v bytě travnaté tapety (které se dnes začínají používat díky módě 70. let), nemůže se divit, když na nich kočka objeví dokonalý objekt škrábání.

Terminátor

22. června 2007 v 21:55 | Edita |  Zajímavosti
Kočky jsou velmi mírná a klidná zvířata - tak je všichni známe. Ale co když se pokojový tygr najednou promění v zuřivého lva? Když najednou ze zdánlivě nevysvětlitelných důvodů důkladně rozpracuje nový potah na pohovku? A nejde jen o škrábání, ale i o jiné poruchy. Nejen nedovolené škrábání do předmětů v bytě dokáže rozvrátit domácí harmonii.
Kočka třeba najednou ,,zapomene", k čemu je vlastně její kočičí záchod. Najednou ho popadne agresivita, rozházel veškeré stelivo ze svého záchodu po celé koupelně a hromádky začne zanechávat uprostřed koberce v obývacím pokoji. Jiná kočka najednou přestane respektovat dobu,kdy její majitelé vstávají, a chodí je budit ještě před budíkem cíleným kousáním do prstů na nohou.

Diplom za 37. bleskovku

22. června 2007 v 21:55 | Edita |  Diplomy
Diplom pro šest lidí 2.

37. bleskovka - konec

17. června 2007 v 11:17 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog(pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):

Cornish rex

17. června 2007 v 11:17 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Tento extrovertní rex s kudrnatou, v řádcích jako valch uspořádanou srstí je známý od roku 1950. První takto mutovaný kocourek se narodil domácí kočce v anglickém Cornwallu. Srst kornyšů je krátká a hustá, nemá pesíky a je charakteristická svou měkkostí na dotek, připomíná stříhaný samet. Je zkadeřená nebo zvlněná především ne hřbetě a ocasu. Jejich barevná škála je obrovská, jsou uznány všechny barvy a kresby včetně kombinací s bílou. I celkový vzhled je velmi neobvyklý. Velké uši jsou vysoko nasazené na poměrně malé hlavě a vyhrbené tělo stojí na štíhlých nohách. Ačkoliv tyto kočky mají stejnou srst, americký typ se od tohoto původního britského značně liší. Ty britské jsou mnohem jemnější, mají útlejší tělo. Svou živou povahou připomínají chrta. Je však rozvážné, inteligentní a aktivní plemeno.

Zajímate se o koně?!

17. června 2007 v 11:16 | Edita |  Blog
Zajímáte se o koně? Potřeboje ohledně nich nějakou radu? Jestli ano, potívejte se ZDE

Od 18.6. do 24.6.

17. června 2007 v 11:15 | Edita |  Kočičí jména
18.6. Dolores

19.6. Enya

20.6. Princezna

21.6. Alibaba

22.6. Florián

23.6. Goya

24.6. Bingo

Colour point

16. června 2007 v 21:45 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Kočka s barevnými odznaky v obličeji. Ať je barva jakákoli, měla by být omezena pouze na tvář, uši, ocas a nohy. Colour point kočky se vyskytují v týž barvách jako kočky siamské (seal point, blue tabby point, tortie point...). Barva nosního zrcátka a polštářků na nohou odpovídá barevné varietě. Barva očí by měla být temně modrá. Pro některá plemena je zbarvení colour point charakteristické (siamská, birma, ragdol, snowshoe), u některých (perské, exotické, britské...) jsou jen rozšířením stávajících barevných variet. Pro perské kočky s odznaky se v USA používá název kočky himalájské.

Clasic tabby

16. června 2007 v 10:08 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Srst kresbových koček je tvořena aguti chlupy, které se nacházejí po celém těle nebo mohou být od sebe navzájem odděleny jednobarevnými partiemi chlupů, jež pak vytvářejí různou kresbu.U koček se popisuje mramorování (blotched), tygrování (mackerel), tečkování (spotted) nebo habešská kresba (ticked tabby). Angoamerická literatura používá při popisu mramorové kresby nazvané clasic tabby. Ideální jedinec vypadá takto: Na základní barvě se nachází tmavší jasně definovaná kresba, která je v dobrém kontrastu s ostatní srstí a je bez chlupů s tikingem. Na čele se nachází kresba v podobě písmene ,,M", na tvářích se nacházejí dvě až tři spirály, na zadní stěně uší je ,,otisk palce", hruď protínají dva nepřerušené náhrdelníku podobné pruhy. Svislé linie na zadní stráně hlavy probíhají až k pleci, kde vytvářejí kresbu motýla, jehož oba páry křídel musí být zřetelné. Kresbu na hřbetě tvoří podélný tmavý pruh táhnoucí se od plecí až ke špičce ocasu. Paralelně s ním probíhá po každé straně další tmavý pruh. Na obou bocích se nacházejí dvě velké skvrny v základní barvě, jež jsou od sebe odděleny jedním nebo více tmavými pruhy. Kresba by měla být na obou stranách těla stejná. Od hrudníku přes břicho se táhne dvojřad tmavých teček. Nohy jsou pravidelně proužkovány. I ocas má stejnoměrně kroužkování a končí jednobarevnou tmavou špičkou.

Cínové zbarvení

15. června 2007 v 20:22 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Cínová barva je výsledkem křížení perské činčily s jednobarevnou perskou kočku. Taková to kočka má stejně jako činčila srst s tipingem, který je však mnohem intenzivnější a výraznější. Chybou jsou náznaky jakékoli kresby, ať mramorování, žíhání či tečkování, na bocích, hlavě, nohou i ocasu. Barva očí je měděná nebo oranžová.

Diplom za 36. bleskovku

15. června 2007 v 20:20 | Edita |  Diplomy
Diplom pro Mindë Minastirel.

36. bleskovka - konec

10. června 2007 v 9:03 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):

Cinnamon

10. června 2007 v 9:00 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Gen b' (light brown) způsobuje světle hnědou barvu nazývá se skořicová (cinnamon) nebo sorel. Toto zbarvení se nazývá také ,,červená nezávislá na pohlaví´´, protože je nezpůsobuje stejná vloha, která podmiňuje klasickou červenou barvu. Nejčastěji se toto zbarvení vyskytuje u habešských a somálských koček, nověji také u orientálních koček a ociatů. V součinnosti s vlohou pro modrou barvu vzniká jemné pastelové zbarvení nazývané plavé (fawn).
Archiv: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011