Srpen 2007

Homeopatické léky na horečku - Jak najít správný prostředek

31. srpna 2007 v 20:43 | Edita |  Zdraví koček
Aconitum:
vysoká horečka, velká žízeň, obtíže jsou horší večer
Belladonna:
vysoká horečka, žádná žízeň, obtíže jsou horší večer
Ferrum:
horečka není tak vysoká, část infekce, obecně rychlé vyčerpání
Lachesis:
vysoká horečka, obtíže jsou horší ráno
Homeopatické prostředky na horečku:
Aconitum D12
Belladonna D12
Ferrum phosphoricum D12
Lachesis D12

Diplom za 47. bleskovku

31. srpna 2007 v 20:43 | Edita |  Diplomy
Diplom pro šest lidí 5.

47. bleskovka - konec

26. srpna 2007 v 9:47 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):
Ps: hlásněte pls pro Romíka ZDE díííky!

Devon rex

26. srpna 2007 v 9:43 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Devon rex patří do skupiny koček se zvláštní strukturou srsti. FIFe jej řadí do III. posuzovatelské skupiny (ostatní krátkosrstá plemena).
Je to středně velká, zvláštní kočka, dříve se jí také říkalo koboldkat - kočka skřítek. Vyvolává totiž asociace s bájnými zvířaty. Hlava devon rexe je ve tvaru krátkého klínu, čelo je zakulacené. Plné tváře mají dopředu vystupující lícní kosti
Nos je velmi krátký, spolu se zakulaceným čelem vytváří dojem stopu. Čenich je krátký, brada silná. Obličejové partie vytvářejí tzv. pinč (whisker break). Hmatové chlupy obočí jsou zkadeřené dostatečně pevné a středně dlouhé. Uši jsou tvarově značně velké, široce nasazené, vybíhající do zakulacené špičky, na hlavě posazené velmi nízko. Jsou dobře pokryté jemnými chloupky, kožní záhyby na zadní straně nasazení ucha (ear muffs) jsou osrstěné. Oči jsou velké, oválné, dost daleko od sebe posazené, směřující k vnějšímu konci základny ucha.J sou zářivé, jasné a čisté, mohou mít jakoukoli barvu. Krk je dlouhý a štíhlý. Tělo je středně dlouhé, pevné svalnaté, štíhlé, s širokou hrudí.
Končetiny jsou štíhlé a dlouhé, zadní jsou delší. Přední jsou zaúhleny k tělu, takže vytvářejí dojem postavení nohou ve tvaru O. Tlapky jsou malé a oválné, ocas je dlouhý, štíhlý a zužuje se srst je velmi krátká a jemná, měkká a zvlněná, s ostrými krycími chlupy. Na dotek je hrubší než srst kornyše rexe a německého rexe, protože devon rex má jak pestíky, tak u podsadu. Během línání může srst z části vypadat, čímž na těle kočky vzniknou holá místa, která později opět zarostou. Jsou uznány všechny barvy a kresby.

Od 27.8. do 2.9.

26. srpna 2007 v 9:43 | Edita |  Kočičí jména
27.8. Sylvester

28.8. Mirabel

29.8. Leila

30.8. Kuba

31.8. Irwing

1.9. Kryštof

2.9. Morgiana

Zaregistruj se

26. srpna 2007 v 9:42 | Edita |  Blog
Zaregistruj se ZDE.
Je to něco jako na ufonkovi. Prostě vše je jen hra. Tak neváhej.
Ps: aspoň se jukni.

Délka březosti

25. srpna 2007 v 22:40 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Po úspěšném krytí můžeme tři až čtyři týdny pozorovat zrůžovění dvorců bradavek. Kočka více žere, více spí, začíná přibírat na váze. Váhový přírůstek za celou březost je 1 až 1,5kg a závisí na plemeni, na počtu plodů i jednotlivé kočce. Zvětšování břicha pozorujeme kolem pátého týdne březosti, samotné plody rostou nejvíce až v posledních dvou týdnech.
Odborná veterinární literatura uvádí, že mezi 58 až 75 dnem lze očekávat porod. Délka březosti je individuální, různá u různých plemen, vliv na délku gravidity má i počet plodů, prostředí, ve kterém kočka žije, možná i záleží na klimatických podmínkách.

Dědičné vady

25. srpna 2007 v 11:05 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
I u koček se vyskytují dědičné vady. Výskyt nadpočetných prstů (polydaktylii) způsobuje dominantní gen. Vada (6 až 7 prstů) se vyskytuje převážně na předních končetinách. Vzhledem k dominantní povaze genu je poměrně jednoduché tuto vadu z chovu odstranit. Mnohem obtížnější se z chovu odstraňují vady recesivního charakteru, jako je šilhavost, anomálie čelistí a zubů, deformace lebečních kostí nebo deformace ocasu. Šilhavost se vyskytuje nejčastěji u siamských koček, méně často i u ostatních koček (např. kočky habešské). U koťat je tendence k šilhavosti silnější, stářím se často upravuje.
Předkusy, podkusy, anomální postavení zubů, deformace lebečních kostí - to jsou nejčastější kosmetické vady u plemen se zkrácenou obličejovou částí - u perských a exotických koček. Při výskytu těchto dědičných vad je třeba provádět přísný výběr a sledovat i potomky sourozenců, kteří je mohou skrytě přenášet.
Deformace ocasu v podobě zálomku, zahnutí nebo přímo uzlů byly v minulosti pozorovány převážně u siamských koček. Dnes se příležitostně vyskytují u všech plemen.
Některé dědičné kosmetické vady byly chovatelsky podchyceny a účelně šlechtěny. Krátkoocasost nebo bezocasost jsou charakteristické pro plemena manx, japonského, kurilského a amerického bobtaila, deformace ušního boltce pro skockou klapouchou a amerického curla, bezsrstost zdobí kanadského a donského sfinxe a peterbalda, zkrácené končetiny se nacházejí u munchkina.

Homeopatické léky na horečku - Ferrum phosphoricum

24. srpna 2007 v 22:57 | Edita |  Zdraví koček
Ferrum phosphoricum, železo, patří ke skupině Shüsslerových solí a je na místě obzvlášť v případě, kdy kočka trpí opakovanými infekcemi. Dá se užívat podobou několika týdnů jako prostředek na posílení tělesné konstituce při celkové oslabené imunitě a je velmi účinný obzvlášť u hodných koček, které se nebrání a mají potřebu harmonie. Kočky vesele probíhají, jsou živé a rády si hrají, ale rychle se vyčerpají. Mají příliš málo přirozené agresivity, kterou můžeme zřetelně pozorovat v boji proti choroboplodným zárodkům, jimž často podléhají. V akutním případě podávejte 3 globule ráno a 3 večer, k posílení imunity ráno 3 globule po dobu 3 až 4 týdnů.

Diplom za 46. bleskovku

24. srpna 2007 v 22:57 | Edita |  Diplomy
Diplom pro sedm lidí.

46. bleskovka - konec

19. srpna 2007 v 20:50 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):
Ps: Hlásněte pls ZDE pro Romíka díííky!

Homeopatické léky na horečku - Lachesis

19. srpna 2007 v 20:47 | Edita |  Zdraví koček
Lachesis je hadí jed. I zde se u kočky projeví rychlí nárůst teploty a vysoká horečka. Kočka působí apaticky, nenechá ne sebe sáhnout a reaguje zlobu a agresivitou. Vidíte, že i důvod k podávání tohoto léku lze jen obtížně odlišit od obou výše uvedených prostředků. Zde je rozhodujícím kritériem doba výskytu obtíží. Kočkám vyžadujícím Lachesis se daří ráno podstatně hůře než večer. Když vstanou, vypadají omámeně, chraptivě mňoukají. Mají nateklé lymfatické uzliny. Lachesis je také prostředek s velmi dobrým účinkem na kůži
Pokud kočka trpí lupy, může to být také známka toho, že bude velmi dobře reagovat na Lachesis. V akutním případě podávejte 3 globule ráno a 3 večer.

Od 20.8. do 26.8.

19. srpna 2007 v 20:46 | Edita |  Kočičí jména
20.8. Chip

21.8. Dale

22.8. Gábina

23.8. Ája

24.8. Castor

25.8. York

26.8. Béďa

Hlasujte prosím pro mě 2

19. srpna 2007 v 20:45 | Edita |  Blog
Hlasujte prosím pro mě ZDE pro Romíka.
Moc krát díííky za hlásky.

Homeopatické léky na horečku - Belladonna

18. srpna 2007 v 23:00 | Edita |  Zdraví koček
Belladonna je rovněž prostředkem proti náhle vzniklé vysoké horečce, která se často vyskytuje v souvislosti se záněty. Měli bychom kočce prohlédnout uši, jestli se v nich nevytvořil sekret, který by nasvědčoval na zánět středního ucha nebo zvukovodu. Kočka má suchou tlamičku, někdy skřípe zuby. Důležitým kritériem pro odlišení od Aconita je odmítání tekutin. To znamená, že kočka nechce pít. Nepůsobí ustrašeně, ale spíše rozzlobeně. Když na ni chceme sáhnout, vříská a ohání se. Prudce se probouzí ze spánku a vypadá přecitlivěle a rozrušeně nedoporučuje se dávat současně Belladonnu i Aconitum, protože jejich účinky se navzájem ruší. Často je velmi těžké rozlišit mezi oběma stavy. Některá kočka např. může při strachu vykazovat stejné symptomy jako při zlosti nebo předráždění. I u Belladonny se obtíže k večeru zhoršují. Rozhodující je postoj k pití. V akutním případě podávejte 3globule ráno a 3 večer.

Homeopatické léky na horečku - Aconitum

18. srpna 2007 v 7:08 | Edita |  Zdraví koček
Podávání tohoto prostředku vyžaduje vysoce akutní infekce. To znamená, že obtíže začínají zničehonic. Kočka má najednou vysokou horečku. Je bázlivá, citlivá na hluk a lekavá. Nos má suchý nebo ucpaný, oči zarudlé. Krk je suchý, může se vyskytnout křečovitý kašel. Tep je zrychlený, kočka má velkou žízeň. Tato žízeň je důležitým příznakem a téměř vždy napovídá, že je namístě podat Aconitium. Někdy kočka zvrací nebo trpí kolikovitými bolestmi. Šíji má citlivou a ztuhlou. Kočka vypadá, jako by trpěla velkým napětím. Často si tohoto prvního stádia onemocnění nevšimneme, protože se nemoc ještě neprojevila. To znamená, že ještě nevíme, jestli se z ní vyklube rýma, onemocnění žaludku nebo střev atd. Odpoledne se obtíže často zhoršují. V akutním případě podáváme 3 globule ráno a 3 globule večer.

Homeopatické léky na horečku

17. srpna 2007 v 20:23 | Edita |  Zdraví koček
Pokud má vaše kočka horečku, bývá to nejčastěji způsobeno virovým onemocněním. Proto je třeba kočku pečlivě pozorovat, a pokud možno ji nenechávat samotnou. Když se její stav zhorší, musíme navštívit veterináře, který vyloučí případná vážná onemocnění a včas zahájí potřebnou léčbu.
Přesto existuje v homeopatii celá řada akutních prostředků, které při horečnatých onemocněních často pomohou neuvěřitelně rychle. Je důležité vybrat správný prostředek - a ten se pak často může používat opakovaně. Některým kočkám např. při horečce téměř vždycky pomůže Belladonna, zatímco jiné celý život vysloveně pozitivně reagují na Ferrum phosphoricum.

Diplom za 45. bleskovku

17. srpna 2007 v 20:22 | Edita |  Diplomy
Diplom pro pět lidí.

45. bleskovka - konec

12. srpna 2007 v 9:44 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky, která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog (pokud máte):
Diplom (pouze s kočkovitou šelmou):


Mainská mývalí

12. srpna 2007 v 9:42 | Edita |  Plemena koček
Mainské mývalí kočky byly poprvé spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozen název tohoto plemene. Druhý název "mývalí" bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, který nápadně připomíná medvídka mývala.

Hlava: Hlava je v porovnání s tělem malinká, středně široká, s vysokými lícními kostmi. Čumák je středně dlouhý a silná brada přidává hlavě kvadratický tvar.
Nos: Není dlouhý, s plynulým přechodem z čela na čumák.
Uši: Velké, široce a vysoko postavené, na koncích špičaté, u základu široké, s chomáčky srsti uvnitř.
Oči: Velké, kulaté, široce a zlehka šikmo posazené. Jejich barva může být libovolná, nejčastější však je žlutavě zelená.
Tělo: Tělo je dlouhé, pevné, svalnaté, se širokou hrudí a horizontálními zády, obdélníkového tvaru. Nohy jsou silné, výkonné, široce postavené, středně dlouhé. Tlapy jsou velké, kulaté, s chomáčky vlasů mezi prsty.
Ocas: Mainská mývalí kočka má dlouhý, u kořene široký, s tupým koncem, bez lomu, je pokrytý hustou dlouhou srstí.
Srst: Srst je hustá, hedvábná na omak, lesklá, na přední části těla je kratší, na břichu a zadních končetinách delší. Její zbarvení je různé.
Barvy: V barvě srsti se dovolují všechny kresby a odstíny, kromě siamského, čokoládového, liliového a habešského.
Povaha: Temperamentem a charakterem se shoduje s perskou kočkou. Jsou to něžná a přítulná zvířata, avšak na rozdíl od jiných koček se životu v bytě jen obtížně přizpůsobují a vyžadují volný výběh.
Archiv: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011