Listopad 2007

,,Něco mezi tím"-je to řešení?

30. listopadu 2007 v 19:12 | Edita |  Zajímavosti
V městských oblastech je prostředí pro kočky s volným výběhem stále nebazpečnější.I kočka miluje svůj život a chce zestárnout v bezpečí.
Oplocení,,bezpečné proti útěku kočky",dostatečně vysoké,s okraji zahnutými dovnitř(některé kočky jsou velmi šikovní útěkáři!),může zabezpečit zahradu.
Stejnou službu může prokázat voliéra,která nabídne kočce jistou míru volnosti a kde si může užívat střídání ročních období,slunce,zelené trávy i větru,stabilních kočičích stromů,možnosti,,prskat"na ptáky a chňapat po motýlech,ale současně je naprosto bezpečná.

Stěhování může stížit situaci

30. listopadu 2007 v 19:08 | Edita |  Zajímavosti
Pokud se majite kočky musí přestěhovat např.z bezpečného venkovského prostředí do frekventované městské oblasti,v níž by výběh pro kočku znamenl smrt,je tu najednou problém.Člověk může rozhodně zkusit pozorovat kočku během prvního období po přestěhování,kdy má stejně nucené navykací,,domácí vězení",aby zjistil,zda akceptuje novou situaci a nebude jí trpět.Pokud však kočka trpí,měl by jí milovník koček vyhledat hezký domov,kde by si mohla dál užívat volnosti.Za to by mu jeho malá kamarádka měla stát.

Diplom pro Sáru,Michaelu a Moniku

30. listopadu 2007 v 19:06 | Edita |  Diplomy
Diplom pro Sáru,Michaelu a Moniku.

60.bleskovka-konec

25. listopadu 2007 v 11:06 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky,která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog:
Diplom(pouze s kočkovitou šelmou):

V bytě je nuda

25. listopadu 2007 v 10:57 | Edita |  Zajímavosti
Kočky,které se narodily a vyrostly v bytě,a také bázlivá zvířata nebo kočky,které již měly volný výběh,ale odnesly si z něj ošklivé zážitky nebo šok a důsledně odmítají vystrčit za zdeře třeba jen tlapku,si mohou užívat života v bezpečném domově.
Při čistě bytovém chovu musí být vytvořeny všechny potřebné předpoklady k tomu,aby kočka mohla uspokojovat své potřeby a prožívat své vrozené pudy.Musíme zajistit vhodné možnosti škrábání(+třetí rozměr směrem nahoru=kočičí strom),dostatek pohybu a her s vhodnými bezpečnými hračkami.Kočka musí mít možnost se i proběhnou,lovit mít přitom úspěchy,pořádně se vyřádit.Mazlení a hlazení mohou být samozřejmě také vydatnou součástí denního programu.Nuda je pro kočky jed,a příliš dlouhá samota také!Člověk může hodně přispět k dennímu programu kočky,ale nenahradí kočičího kamaráda.Ideální je,když v bytě žijí dvě kočk,které se mají rády.
Misky s vodou musí stát odděleně od krmiva,stále musí být k dispozici čerstvá kočičí tráva,pokojové květiny samozřejmě nesmějí být jedovaté,kdyby je kočka náhodou chtěla ohryzávat.
Pokud máme možnost bezpečně zajistit balkon,určitě tím svého pokojového tygra potěšíme.

Volný výběh je nebezpečný

25. listopadu 2007 v 10:56 | Edita |  Zajímavosti
Kočky jsou šelmy,a sice vysoce vyvinuté šelmy.Jejich instinkty a schopnosti v průběhu soužití s lidmi nijak nezeslábly.Žádná kočka není stajná jako ostatní,mají výrazné charaktery od absolutně svobodymilovného,aktivního a rozhoného až k vysoce žárlivému,ba dokonce bláznivému a plachému.Díky vtiskávání v raném kotěcím dětství se dokonce vyskytuje i naprostá závislost na vztahové osobě-člověku.Svobodymilovná kočka s volným výběhem má v přiměřené krajině šance,že šťastně zestárne.To,že se kočky mohou díky dopré péči,správnému krmení a nejlepšímu veterinálnímu zajištění dožít i více než dvaceti let,není žádná vzácnost.,,Přiměřená krajina" pro volný výběh má ovšem své předpoklady.Hodně frekventované ulice a silnice by měly být dostatečně daleko,v krajině by neměly probýhat lovy.V sousedství by neměli bydlet lidé,kteří nemají rádi kočky,kočka by se neměla dostávat do styku s prostředky na ničení hmyzu nebo slimáků.Volně běhající psi,kteří považují kočky za lovnou zvěř,také nejsou zanedbatelným nebezpečím.Těžiště života,domov sdílený s člověkem,by měla mít kočka vždy přístupný(kočičí klapky),aby měla zajičtěné bezpečí a možnost úniku.Kočka s volným výběhem musí být tetovaná a čipovaná.Nutná jsou všechna potřebná očkování a jejich včasné přeočkování(vzteklina!).Je třeba dbát na vnitřní i vněší parazity,existují možnosti prevence(zeptejte se veterináře).
Všasná kastarce zabrání nežádoucímu potomstvu i dalékým toulkám,ale i možno zranění a přenosu nemocí v bojích se soupeři.Pokud kočka s volným výběhem postupně dospěje do seniorského věku,měli bychom jí průběžně kontrolovat zrak a sluch.
Je výhodné informovat sousedy o tom,že žijeme s kočkou zvyklou na vlný výběh,i o tom,jak vypadá.To může být velmi užitečné,kdyby se kočky jednoho dne nevrátila domů.

Od 26.11. do 2.12.

25. listopadu 2007 v 10:55 | Edita |  Kočičí jména
26.11. Nelson
27.11. Josefína
28.11. Fanny
29.11. Nessie
30.11. Amudeus
1.12. Gladys
2.12. Maxim

Jak zvýšit návštěvnost

25. listopadu 2007 v 10:53 | Edita |  Blog
Mám ráda, když naleznu blog, kde jsou nějaké MP3 download zdarma ,nebo MP3 download free. To potom stahuju různé skupiny, třeba Chinaski, Kryštof, Red Hot Chili Peppers, nebo zpěvačky, třeba Madonna, Avril Lavigne, Britney Spears, Hilary Duff a podobně. Mám ráda Harry Potter, a jsem zvědavá, jak se jmenuje sedmý díl Harry Potter a co na to Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, teda Hermiona Granger a Ron Weasley. J. K. Rowling je skvělá spisovatelka. Nemám ráda pivo.Coca Cola. Santa Claus. Vánoce. Brigády. Eragon. Pán prstenů, Eliah Wood. Piráti z Karibiku, Orlando Bloom. Egypťan Sinuhet. Referáty na fyziku. Referáty na chemii. Čtenářský deník. Nokie, Samsung, MMS, mobily zadarmo. Pes. Mačka.Kino. Čokoláda. Změřte si vaše IQ. ICQ. Malování na sklo. MP3 přehrávače zdarma. Nikdo mě nemá rád. Emo. Ementál. Brie. Bonifác. Hermelín. Servác, Pankrác. Jahodový koktejl. Tenis, Basketbal. Snowboard. Realismus.George Sandová. Mika Waltari. Tolkien. Suchý, Šlitr. Wilsonová. Berdych. Tom Hanks. Elvis Presley. Játra na cibulce. Punk. Punks not dead. Rock. Emo.Emo boys. Emo girls.Emo houby.Pop. Metal. Jazz. Folk. Country. Techno. Rock n roll. RnB. Blues. Soul. Rep. Rap. Rab. Rtutitka, solan drasličitý, drasloš, uhlec. Kouření škodí zdraví. SMS na O2 zdarma. SMS na T-Mobile zdarma. SMS na Vodafone zdarma. SMS zdarma. SMS. Zdarma. Jak být šťastný. Shrek.Ghotic.

Volný výběh,nebo chov v bytě?

24. listopadu 2007 v 19:25 | Edita |  Zajímavosti
Jsou chvíle,kdy se srdce milovníka koček bolestně stáhne.Třeba při pohledu na kočku,která padla za oběť dopravní nehodě a leží v krvi,zmrzačená,mrtvá.Nebotváří k tvář každoročnímu seznamu ,,koček zastřelených myslivci kvůli pytlačení".
V obou případech jsou počty obětí vysoké.Máme proto chovat kočku jen v bytě?Často k tomu bývá slyšet toto stanovisku:,,Kočka musí mít volný výběh,to odpovídá její podstatě.Lepší je krátký,ale šťastný život..."O této problematice probíhají neustále diskuze a spory:Mohou kočky vést přiměrený kočičí život jen s neomezeným volným výběhem?Nebo mohou být šťastné i při čistě bytovém chovu?
Jednoznačná obecně platná odpověď Ano nebo Ne neexistuje.Hraje tu roli mnoho různých faktorů,které je třeba nepředpojatě zvážit-i z pohledu kočk.Upřímné posouzení a zhodnocení terénu,který přichází v úvahu pro volný výběh,vlastní bytové situace a životních okolností poskytne první informace již předem.A podle toho,jaká kočka si získá kočka si získá srdce milovníka koček,je také určována forma chovu.Kočka,která je zvyklý na volný výběh a miluje ho,zpravidla nebude šťastná při čistě bytovém chovu.Kočka,která se v bytě narodila a vyrostla-případně byla dokonce vypiplaná na lahvi,protože chyběla kočičí mámá-by nezvládla situaci,kdyby byla náhle konfrontována s výběhem a všemi jeho riziky.Zkušenosti ukazují,že zdravě bytové kočky rády přijmou bezpečný nový nezvyklý výběh po opatrném navykání a pomalém seznamování.Mladé kočky by měly mít možnost sezámit se s volným výběhem,když jsou pro to dostatečně tělesně i duševně zralé.

Golden

24. listopadu 2007 v 10:54 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Zlatý až meruňkový odstín zbarvení srsti vzniká prý vlivem tipingu,ale bez projevu stříbřitosti.Z chovatelské praxe je známo,že zlatá koťata se rodí za stříbrných koček a z činčil vymezenímn,,stříbra".Mnoho chovatelů těch to barev ještě předpokládá,že za vznik zlatého zbarvení je odpovědný recesivní,,zlatý gen".Je to však divoké zbarvení s typem hebešské kresby(abyssinian tabby) s více či méně výrázným tipingem doplněné tmavší hřbetní linií a teplotou jednobarevností srsti s partiích břicha,hrudi vnitřních stran končetin.Ušlechtilost divokost zlatého zbarvení se prezentuje i tím,že každý chlup je výrazně zbarven zonálně.Na chlupu tedy rozeznáváme černé proužky tikingu a proužky základní barvy.Ty nešlechtěné bývají šedavé,ty ,,kulturní" teple písově okorové a v ideálním případě zářivě zlaté.Dalším šlechtěním dochází k vymezení černých proužků tikingu,taková barva je označováná jako zlatá černě závojová(zlatá činčila).

Ghostmarking

23. listopadu 2007 v 23:19 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Nejasná,nevýrazná kresba,jež se nacházý u koťat,která podle ostatních znaků by kresbu neměla vykazovat ghostmarking neboli stínová kresba.Většinou před pohlavní dospělosti mizí.U červených a krémových zvířat či v červených skvrnkách želvovinových koček tato kresba zůstává i v dospělosti.

German rex

23. listopadu 2007 v 23:15 Kočičí slovník od A do Z
Kudraneté kočky se obšas objevili na mnoha místech světa,prvním známým plemenem koček s vlnitou srstí je však german rex.Již v roce 1946 byla popsána černá kočka z jedné východoberlínské nemocnice s výrazně kadeřavou srstí.Byl jí poskytnut domov,dostala jméno Lammchen a stala se prabábou nového plemene.U těchto chovatelských snah stál od roku 1951 známý chovatel a posuzovat krátkosrstých koček z NDR pan Barensfeld.
Gen,který je u německých rexů zodpovědný za vlněnou srst,je snad identický s genem u kornyšů.Co se však týče typu,jsou tato plemena naprosto rozdílná.Zatímco kornyšrex je kočka elehgantního zjevu,německý rex je kočka mohutnjší a robustnější a více se podobá evropské kočce.Jsou to však zvířata společenská,vyrovnaná a tolerantní,hodí se i do větších rodin s dětmi a s dalšími zvířaty.V České repuplice se nechovají,svůj nový boom zažívají v zemích východního německa,v Sasku,Durynsku a Sasku-Anhaltsku.

Diplom pro Mindë L.L. Minastirel

23. listopadu 2007 v 23:06 | Edita |  Diplomy
Diplom pro Mindë L.L. Minastirel.

59.bleskovka-konec

18. listopadu 2007 v 12:01 | Edita |  Bleskovky
Napište plemeno kočky,která je na obrázku.
Povinné!!!:
Jméno:
Blog:
Diplom(pouze s kočkovitou šelmou):
Pls hlásněte >>>ZDE<<< pro soutěžícího Editu a Romíka,budu vám vděčná za hlásky.Dííííky

Gepard

18. listopadu 2007 v 11:54 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Acinonyx Jubatus je jediným zástupem svého rodu.Od ostatních koček se liší v dospělosti nezatažitelnými drápy.Zvláštní postavení si zaslouží i z jiných důvodů.Zatímco ostatní malé i velké kočky se za kořistí opatrně plíží a pak se jich zmocní jedním mohutným skokem,gepard je schopný kořist na kratší vzdálenost uštvat a je dokonce rychlejší než gazela.Díky nezatažitelným drápům je stále připraven k běhu a dlouhé nohy i pružná páreř jsou stavěný pro rychlý běh a prudké obraty.Způsob Lovu ovlivnil celý jeho život.Když gepard zestárne,ztrácí svou obratnost a tím i přísun potravy.Proto se v přírodě gepardi dořívají jen pěti až sedmi let,u ostatních velkých koček není deset let vzácností.

Geny

18. listopadu 2007 v 11:54 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Nový jedinec vzniká splynutím pohlavních buňek.Každá z nich nese poloviční počet chromozomů,splynutím se zachová stálý,pro každý druh charakteristický počet chromozomů.Kočka má celkem 38 chromozomů vytvářejících celkem 19 párů.Geny(dědičné vlohy)mohou být velkého účinku a podmiňují vznik jednoduše dědišných kvalitních znaků nebo malého účinku,které spolu s působením prostředí vyvolávájí vznik kvantitavních znaků.Jeden gen se může podílet na vytváření více znaků nebo více genů může vytvářet jeden znak.Nedědí se přímo jednotlivé znaky,ale dědičné podněty,které vedou při dalším vývoji jedince k vytváření určitých znaků.Souhrn těchto schopností se nazývá genotyp(dědičné založení).Jednotky dědičného znaku,geny,jsou v organismu vždy v párech,jeden od matky,druhý od otce.Tyto párové,sobě odpovídající faktory se nazývají alely.Vlohy-alely,které si v páru odpovídají,mohou být stejné nebo nestejné.Dominantní,převladající vlohy se značí velkými písmenem,recesivní,ustupující vloha,malým písmenem.
Různá dědičné založení,různým genotypům,odpovídá různý zevně viditelný projev-fenotyp.Na jeho utváření se podílí kromě genetického založení také vliv zevního prostředí,výživa a podmínky chovu.

Od 19.11. do 25.11

18. listopadu 2007 v 11:54 | Edita |  Kočičí jména
19.11. Sára
20.11. Shakespere
21.11. Cato
22.11. Harvey
23.11. Garfild
24.11. Běla
25.11. Pegas

!!!Už toho mám dost!!!

18. listopadu 2007 v 11:53 Blog
  • .Lidé mi sem píší hnusné komentáře že jsem blbá,že jsem kráva atd.Tyto komentáře mažu a když mi sem ten dotyčný napíše 3 komentáře ve smyslu,že my budou nadávat,zákaz vstupu tomu dotyčnému návštěvníkovi.
  • Jestli je někdo takový srab,že se vydává za moje jméno a za můj blog,je to takový hnusný od toho kdo to dělá.Ukázka ZDE 1.komentář psal někdo,kdo se vydává za mě,2. a 3.komentář jsem psala já.Takže byla bych ráda,kdyby se příznal,ten kdo to udělal a když se nepřizná tak je u mě srab a bude mít nečisté svědomí.

Genetika

17. listopadu 2007 v 23:51 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Bez základních znalostí genetiky si nelze představit žádný úspěšný chov,tedy ani chov koček.Znalosti genetických zákonitostí je nepostradatelná nejen při šlechtění nových plemen a barevných variet,ale i v běžné chovatelské praxi.Nahodilou plemenitbou bez promyšleného systému se sice můžete dobrat zajímavých chovatelských novinek,hrozí však i nepříjemná překvapení.Zakladatelem genetiky byl brněnský mnich Johann Gregor Mendel(1822 až 1886),který na základě vědeckých pokusů na rostlinách prokázel,že dědičnost má materiální podklad.Jím formulované zákony dědičnosti jsou uznávany dodnes.
Dnes se i ví,že vlastními nositeli fědičnosti jsou nukleové kyseliny,genetická informace je zapsaná v DNK(deoxyribonukleové kyselině),která je uložená v chomozomech v buněčném jádru.Rozděluje se přesně do dalších buněk pomocí buněčného dělení.Zdrojem genetické proměnlivosti jsou mutace,které vedou ke změnám chromozomů.

GCCF

17. listopadu 2007 v 9:23 | Edita |  Kočičí slovník od A do Z
Národní klub chovatelů koček založený v Londýně pořádal již od roku 1887 pravidelně kočičí výstavy.V roce 1898 založila lady Marcus Beresfordová konkurenční Cat Club.O nekolik let později vznikla Asociace chovatelů koček.Ke sjednocení těchto konkurenčních uskupení došlo v roce 1910,kdy byla založená GCCF,britská chovatelská organizace The Govetning Council of the Cat Fancy.K jejím úkolům patřilo(a do dnešního dne patří)působit jako zastřešující orgán při registraci plemen.,vedení plemené knihy,zkvalitňování chovu,dbát na útoveň jednotlivých výstav a především pečovat o pohodu koček.Takové uspořádání(autonomní organizace s dohlížecím centrem)ponechávala určitou nezávislos regionálním i specializovaným organizacím a při tom umožňuje celkový přehled o útovní chovu i péče.
Archiv: 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011